Mēs izmantojam sīkfailus, lai nodrošinātu viskvalitatīvāko pieredzi

Mēs izmantojam sīkfailus, lai piedāvātu Tev vislabāko pieredzi. Ar to palīdzību mēs spējam piedāvāt tieši to informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, kuru Tu vēlies redzēt. Ja Tu dod savu piekrišanu sīkfailu izmantošanai, nospied pogu “Apstiprinu sīkfailus”. Ja vēlies koriģēt sīkfailu iestatījumus, klikšķini uz pogas “Mainīt sīkfailus”. Tavi apstiprinātie sīkfaili tiks saglabāti 90 dienas. Uzziniet vairāk par sīkfailiem

Lūdzu, atlasi un apstiprini savus personīgos sīkfailu iestatījumus:

Obligātie sīkfaili ir nepieciešami tīmekļa vietnes sekmīgai funkcionalitātei. Tos nav iespējams izslēgt, jo bez tiem tīmekļa vietne nedarbosies korekti.

Marketinga sīkfaili tiek izmantoti, lai piegādātu lietotājiem personīgi pielāgotus ziņojumus un reklāmas. Tas ļauj lietotājiem piedalīties dažādās kampaņās. Atsakoties saņemt personalizētas reklāmas, joprojām ir iespējams apmeklēt tīmekļa vietni, bet jāņem vērā, ka tajā redzamās reklāmas var nebūt atbilstošanas Tavām interesēm.

Analītiskie sīkfaili tiek izmantoti, lai apkopotu datus par tīmekļa vietnes izmantošanu, kā piemēram, apmeklētāju skaitu, pārlūkošanas paradumiem un citu informāciju, kas nepieciešama tīmekļa vietnes veiktspējas uzlabošanai. Ar statistiskajiem sīkfailiem, kas apkopo anonīmus datus, tiek gūts ieskats par to, kā apmeklētāji piekļūst tīmekļa vietnei un kā to izmanto.

Bezmaksas vebinārs | NIS2 Darbības nepārtrauktības plāns un rezerves kopēšana

Autors: Dace Rostoka Datums: 10.02.2025

Kiberdrošība vairs nav izvēle. Tas ir pamats biznesa izdzīvošanai. IT uzņēmuma Primend rīkotā bezmaksas vebināru sērija sniedz vērtīgus padomus, kā gudri un efektīvi ieviest nepieciešamos aizsardzības pasākumus. Nākamais tiešsaistes seminārs notiks 19. februārī, plkst. 10:00. Vebināra tēma – uzņēmuma darbības atjaunošana neparedzētos gadījumos.

Primend Latvia vadītājs Mārtiņš Jurjāns aicina kiberdrošību uztvert ļoti nopietni: “Latvijā bieži gaidām skaidras vadlīnijas un likumus, pirms pieņemam lēmumu rīkoties. Tomēr kiberdrošība ir joma, kur vilcināties nedrīkst, jo pazaudētais laiks var dārgi izmaksāt. Proaktīvi pasākumi risku mazināšanai un ieguldījumu plānošana prasa savlaicīgu rīcību. Kiberdrošība vairs nav tikai birokrātiska formalitāte, lai izpildītu NIS2 direktīvas prasības. Tas ir stratēģisks un kritiski svarīgs solis stabilam, veiksmīgam biznesam.”

PWC Latvia IT konsultāciju vadītāja Baiba Apine 27. janvāra raidījumā "Mediāna" atklāj nepieciešamo ieguldījumu apmērus, lai uzņēmums, uz kuru attiecas Kiberdrošības likums, atbilstu normatīvajām prasībām: “Sākotnējās izmaksas ir aptuveni 50 000 eiro, un turpmāk ikgadējās investīcijas sastāda ap 30 000 eiro gadā, sedzot kiberdrošības pārvaldnieka pienākumus, aizsardzības rīkus un regulāras drošības pārbaudes”. B.Apine piebilst, ka “kiberdrošības izmaksas vajadzētu uztvert kā ieguldījumu produkta vai pakalpojuma kvalitātē, nevis kā papildu izdevumus”.


Kiberuzbrukumi un citas ārkārtas situācijas var radīt ilgstošu dīkstāvi un ievērojamus zaudējumus, ja uzņēmumam nav sagatavots kvalitatīvs darbības nepārtrauktības plāns. 19. februāra vebinārā Primend dalīsies ar praktiskiem ieteikumiem par to, kā novērtēt potenciālos riskus un kā veikt plāna izstrādi. Tiks apskatītas arī dažādas stratēģijas datu aizsardzībai un atjaunošanai, veidojot drošas rezerves kopijas.


“Kiberdrošība pēdējos divos gados ir būtiski mainījusies – uzbrukumi kļuvuši intensīvāki un var ilgt pat 7-10 dienas. Ir ļoti svarīgi parūpēties par individuālo pratību, jo uzņēmumu veiktajās pikšķerēšanas simulācijās aptuveni puse darbinieku uzklikšķina uz inficēta linka, un 80% no viņiem ievada savas paroles. Cilvēki pieraduši rīkoties automātiski, un trūkst šobrīd tik ļoti nepieciešamās kritiskās domāšanas,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.


Gan statistika, gan publiskotie uzņēmēju pieredzes stāsti skaidri apliecina – kiberuzbrukumu skaits Latvijā turpina pieaugt, un tie var skart jebkuru uzņēmumu, neatkarīgi no nozares un lieluma. Mūsdienu kibertelpa vairs nerada jautājumu “vai hakeri

uzbruks”, bet gan – “kad uzbruks”. Turklāt, dati rāda, ka tieši mazie un vidējie uzņēmumi tiek uzlauzti un apkrāpti visbiežāk, jo tiem nereti trūkst nepieciešamo drošības mehānismu. Tas prasa uzņēmumam investēt zināmu laiku un resursus. Tomēr tas būtiski atsver iegūto priekšrocību – pat minimāli kiberdraudu aizsardzības pasākumi var būt izšķirošais faktors, lai glābtu biznesu un gadiem ieguldīto darbu.


Laiks:

19. februāris, 10:00-11:00

Vieta: Tiešsaistē, iepriekš piesakoties

Runātājs:

Mārtiņš Jurjāns, Primend Latvia vadītājs

Vairāk informācijas, sazinoties ar Primend pārdošanas un klientu servisa vadītāju Daci Rostoku pa e-pastu dace.rostoka@primend.com vai tālruni +371 2022 2534.

Primend ir IT risinājumu un ārpakalpojumu sniedzējs, kas specializējas kiberdrošības, mākoņpakalpojumu un IT infrastruktūras risinājumos. Uzņēmuma birojos Tallinā, Tartu, Rīgā un Viļņā nodarbināti vairāk nekā 100 IT jomas profesionāļi, ikdienā apkalpojot vairāk nekā 420 klientus. Primend misija ir stratēģiskā ilgtermiņa partnerībā ar klientiem izveidot efektīvu, drošu un mūsdienu standartiem atbilstošu IT vidi.