2024. gada novembrī reģistrēts vēsturiski augstākais kiberapdraudējumu līmenis, kas ir par 29% lielāks nekā 2023. gada novembrī (CERT.LV, 2024). Kiberuzbrukumi vairs nav tikai lielu, globālu uzņēmumu problēma. Tie var skart jebkuru, tostarp mazos un vidējos uzņēmumus tepat Latvijā. Drošība kļuvusi par kritisku uzņēmējdarbības nepieciešamību.
IT drošība ir visaptverošs risinājums, kas balstās uz trim būtiskiem, savstarpēji sabalansētiem elementiem:
- Tehnoloģijām – drošības rīki (piemēram, antivīrusa programmas, daudzpakāpju autentifikācija, datus šifrēšana utt.);
- Cilvēkiem – personas, kas iesaistītas kiberdrošības uzturēšanā un vadībā; un darbinieki, kas regulāri tiek apmācīti drošā un efektīvā rīku lietošanā;
- Procesiem – precīzi izstrādātas un vi egli uztveramas drošības procedūras un darbplūsmas.
Microsoft piedāvā trīs biznesa licenču līmeņus, tomēr esošās kibervides apstākļos mēs rekomendējam izvēlēties tieši Microsoft Business Premium licenci, kas kļuvusi par jauno standartu. Šis risinājums sniedz uzlabotu drošības un ierīču pārvaldību par pieņemamu cenu.
TAVA BIZNESA IEGUVUMI, izmantojot M365 Business Premium:
- Centralizēta drošības politika visām ierīcēm: Datu šifrēšanas rīks Bitlocker nošifrēs cietos diskus, nodrošinot datu aizsardzību zādzības gadījumā.
- Stingra piekļuves kontrole ar daudzpakāpju autentifikāciju (MFA) ļaus izvairīties no nesankcionētas piekļuves uzņēmuma informācijai. Pat, ja parole tiks uzminēta, pieeja būs iespējama tikai ar papildu drošības faktoru, piemēram, pirkstu nospiedumu vai sejas atpazīšanu.
- Drošai datu dublēšanai mākoņrisinājums OneDrive automātiski saglabās un sinhronizēs dokumentus datorā un mākoņvidē. Piemēram, ja darbinieks klēpjdatoram nejauši uzlej kafiju vai aizmirst to lidmašīnā, visi datorā esošie faili paliek drošībā – mākoņkrātuvē.
- Kvalitatīva pretvīrusu aizsardzība – Microsoft Defender pasargās ierīces un bloķēs vīrusu draudus e-pastos (inficēti pielikumiem un saites ir viens no izplatītākajiem vīrusu uzbrukumiem ar augstu ievainojamību un risku, ka darbinieks atvērs pielikumu vai uzklikšķinās uz saites).
- Limitēta piekļuve un ģeobloķēšana – tas ļaus precīzi kontrolēt piekļuvi uzņēmuma datiem, bloķējot pieeju no nevēlamo valstu IP adresēm, piemēram, Krievijas, Ķīnas, Baltkrievijas un Ziemeļkorejas – valstīm, kurās pēc aktuālās statistikas ir visbiežākie kiberuzbrukumu avoti.
- Mobilo datu aizsardzība. Liela daļa cilvēku strādā savos mobilajos telefonos. Tā kā kiberuzbrukumi bieži vien tiek veikti, izmantojot populāras aplikācijas (Whatsapp, Telegram, Facebook u.c.), mobilās ierīces ir augsta riska kategorijā, un arī tām nepieciešama pilnvērtīga aizsardzība.