Ievācot pirmās atsauksmes, tika secināts, ka sākotnēji bija nedaudz sarežģīti saprast atšķirību starp grupu (Teams) un saraksti (Chat). Skaidrs, ka aizvien ir daudz funkciju, ko atklāt un apgūt. Kā komentē Aivi Eller, Elering informācijas vadītājs: “Pateicoties lieliskai sadarbībai ar Primend mākoņpakalpojumu ieviešanā, Elering spēja veikt operatīvu pāreju no Skype for Business uz Microsoft Teams. Mēs redzam būtisku potenciālu Microsoft Teams rīkā gan iekšējās komunikācijas un grupu kopdarba, gan sadarbības partneru komunikācijas uzlabošanā savu projektu izstrādes procesā.” 

Elering ieviesuši attālinātā darba rīku Microsoft Teams ar Primend palīdzību. 

Pēdējo nedēļu laikā lielai daļai uzņēmumu nācies risināt nebijušas situācijas, kurās jāpārskata līdzšinējie darba paradumi. It īpaši ārkārtas stāvokļa dēļ, uzņēmumiem radusies vajadzība nodrošināt savus darbiniekus ar visu nepieciešamo biežai strādāšanai no mājām. Elering bija plānojis ieviest Microsoft Teams jau pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas, bet tas jo īpaši paātrināja Teams ieviešanu uzņēmuma līmenī. Sākotnēji tika izmantotas Office 365 E1 sešu mēnešu bezmaksas izmēģinājuma licences, ko Microsoft bija darījuši pieejamas ikvienam, sākoties COVID-19 vīrusa izplatībai. 

Tā kā situācija pieprasīja operatīvu rīcību, tika pieņemts svarīgais lēmums un pirmajā fāzē Teams bija pieejams uzņēmuma iekšējās komunikācijas vajadzībām. Pie tam, darbinieki varēja rīkot sapulces arī ar ārējiem sadarbības partneriem. Šis bija loģisks solis, jo līdz šim Elering savus IT pakalpojumus piedāvāja kā uz vietas sniedzamus risinājumus un Teams bija viens no pirmajiem ieviestajiem mākoņpakalpojumiem. Nākamajā ieviešanas fāzē, tika uzstādīta iespēja dalīties ar dokumentiem ārējo sadarbības partneru starpā un sadarboties komandās. Ar uzņēmuma kiberdrošības un informācijas drošības darbinieku palīdzību, tika analizēti un pārvaldīti visi iespējamie riski, kā arī izstrādāti nepieciešamie procesi (piemēram, lietotāju tiesības, u.c.) un novadītas apmācības. 

Tā kā līdz šim Elering komunikācijas un tiešsaistes sapulču vajadzībām izmantoja Skype for Business, pārejas periodā vienlaicīgi tika izmantoti abi pakalpojumu sniedzēji. Lietotāji tika apmācīti ar divdaļīgu Teams iepazīšanās instrukciju palīdzību, kam mēs izmantojām Teams Live vidi. Tika izveidoti arī pamata instrukciju un īsu apmācību video. Pirmās pielietotās funkcijas bija Chat un sapulces, kā arī tika izveidots vispārīgs Team ar pāris tematu sadaļām uzņēmuma līmenī. Arī uzņēmuma informatīvie pieraksti (memos) nu jau tiek veikti ar Teams palīdzību. 

Pakalpojumu strauji pieņēma un sāka izmantot visi Elering darbinieki, daļēji pateicoties līdzšinējai pieredzei ar Skype for Business un dažām funkcijām, kas abās vidēs ir identiskas.